Omron Sysmac Otomasyon Platformu

Omron otomasyon yoluyla üretimin gelişmesini destekler ve çevre açısından güvenli ürünler sunarak toplumsal sürdürülebilirliğe katkıda bulunur

Sysmac, otomasyon tesisiniz üzerinde tam kontrol ve yönetim olanağı sağlayan entegre otomasyon platformudur. Bu platformun merkezinde yer alan Makine Kontrolörü serisi tüm makine cihazlarını senkronize kontrol etme olanağının yanı sıra hareket, robotlar ve veritabanı bağlantısı gibi gelişmiş işlevsellik de sunuyor. Birden fazla disiplinin bir araya getirildiği bu konsept sayesinde çözüm mimarinizi sadeleştirebilir, programlama ihtiyacını azaltabilir ve üretkenliği optimize edebilirsiniz.

Omron uygulamaya özel çözümler sunar

Güvenlik
Fonksiyon Bloğu Şeması editörü 46 güvenlik FB/FN öğesine sahiptir. Güvenlik ile ilgili olarak IEC 61131-3 standardı programlama gereklilikleriyle ve PLCopen Fonksiyon Bloklarıyla uyumludur.

Bilgi
Projelerde çok yüksek miktarlarda veri ortaya çıkabilir. Ama Sysmac Veritabanı Bağlantısı İşlev Bloğu kütüphanesi sayesinde bu veriler gerçek zamanlı analiz edilebilir ve işleme konabilir.

Simülasyon
3D hareket yolları gelişmiş sıra ve hareket kontrolü simülasyonuyla önceden test edilebilir. Tekli Fonksiyon Blokları, POU’lar (Program Organizasyon Birimi) veya programın tamamı için simülasyon yapılabilir. Bunlara ek olarak Kesme ve Adımlama gibi tüm standart özellikler de sunulmaktadır.

HMI
Makine parçaları koleksiyonunu kullanarak kendi IAG’lerinizi (Akıllı Uygulama Araçları) tasarlayın. Ayrıca, VB.net standart fonksiyonunu kullanarak bir IAG’nin içine kod eklemek de mümkün. Sysmac Studio’nun Simülatör özelliği, NA uygulamasını Makine Kontrolörü programıyla test etmeye olanak sağlıyor.

NJ ile Robotlu Paketleme
NJ Serisi Makine Kontrolörü
Sysmac Studio Yazılımı
Sysmac Otomasyon Sistemi

Esnek ve entegre üretim iş modelleri
Günümüzün küreselleşen üretim ortamında çözülmesi gereken farklı ve karmaşık sorunlar ortaya çıkmaktadır. Küresel pazarlar hızla değişmekte ve üretim şirketleri, tüketicilerin geniş bir yelpazedeki ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürünleri zamanında teslim etme baskısını daha fazla hissetmektedir. Omron endüstriyel otomasyon çözümleri üretimi verimli, esnek ve uygun maliyetli hale getirir.

Tek bağlantı

Sorunsuz makine kontrolü ve fabrika iletişimi

Tek bir makinenin tek bağlantı ve tek yazılımla kontrolü yeni Sysmac otomasyon platformunu tanımlama biçimimizdir. Yeni NJ makine otomasyon kontrolörü, hareket, lojik sıralama, emniyet, görsel denetim ve ağ oluşturmayı Sysmac Studio adı verilen tek bir yazılım çatısı altında birleştirir. Bu tek yazılım, özel bir 3D hareket simülasyon aracını içeren eksiksiz bir Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) sunar. NJ kontrolörü dahili EtherCAT ve Ethernet/IP ile birlikte standart olarak gelir. Tek bağlantılı iki ağ, gerçek zamanlı hızlı makine kontrolü ile veri tesisi yönetimi arasında mükemmel bir uyum sunar.

EtherCAT – Makine Kontrolü

  • En hızlı döngü süresi: 125 μsn
  • 256 adete kadar senkronize eksen
  • 512 bağımlı birim
  • Omron servo sürücü, inverter, G/Ç, Güvenlik, Görüntü Sistemleri ve Algılama özelliklerine entegre
  • RJ45 konektörleriyle standart STP Ethernet kablosu kullanılır

Ethernet – Fabrika Otomasyonu

  • Birebir kontrolör haberleşmesi
  • Sysmac Studio , NA HMI veya SCADA yazılımı içeren arabirim
  • Microsoft SQL Server, Oracle, IBM DB2, MySQL ve Firebird için veritabanı bağlantısı
  • FTP sunucusu

Tek Yazılım

Tek bir Entegre Geliştirme Ortamı Yazılımı
Otomasyon sisteminiz üzerinde tam kontrol elde etmenizi sağlamak için geliştirilen Sysmac Studio, yapılandırma, programlama ve izleme fonksiyonlarını entegre eder. Grafik tabanlı yapılandırma, kontrolör, saha aygıtları ve ağların hızlı şekilde kurulmasına olanak sağlarken, IEC standardına dayalı makine ve hareket programlamanın yanı sıra Hareket Kontrolüne yönelik PLCopen Fonksiyon Blokları programlama süresini kısaltır. Çevrimiçi hata ayıklama özelliğine sahip Akıllı Editör, hızlı ve hatasız programlamayı kolaylaştırır. Gelişmiş sıra ve hareket kontrolü simülasyonu ve veri izleme, makine ayarlama ve kurulum süresini azaltır.

Eksiksiz ve dayanıklı makine otomasyonu

Makine Otomasyon Kontrolörü, Sysmac platformunun merkezinde yer alır. Tek bir entegre makine kontrolörü, yazılım merkezli mimariye hız, esneklik ve ölçeklenebilirlik sunarken, Omron PLC’lerden beklediğiniz geleneksel güvenilirlik ve dayanıklılıktan ödün vermez. Makine Kontrolörü, hareket kontrolü hızı ve hassasiyeti, haberleşme, güvenlik ve dayanıklı sistem alanlarında zorlu makine kontrol gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Siz sadece üretmeye odaklanın…